TDK Corporation C4532X7S3A103M160KA
Part No.:
C4532X7S3A103M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7S3A103M160KA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7S 1812
Shipping
Inventory:401
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7S3A103M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7S3A103M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7S3A103M160KA?
Image C4532X7S3A103M160KA
Part Number C4532X7S3A103M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)