TDK Corporation C4532X7R3D222K130KE
Part No.:
C4532X7R3D222K130KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R3D222K130KE.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R3D222K130KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R3D222K130KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R3D222K130KE?
Image C4532X7R3D222K130KE
Part Number C4532X7R3D222K130KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)