TDK Corporation C4532X7R3A103M200KA
Part No.:
C4532X7R3A103M200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R3A103M200KA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R3A103M200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R3A103M200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R3A103M200KA?
Image C4532X7R3A103M200KA
Part Number C4532X7R3A103M200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)