TDK Corporation C4532X7R2J683M160KA
Part No.:
C4532X7R2J683M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R2J683M160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812
Shipping
Inventory:696
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R2J683M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R2J683M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R2J683M160KA?
Image C4532X7R2J683M160KA
Part Number C4532X7R2J683M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)