TDK Corporation C4532X7R2E474M230KE
Part No.:
C4532X7R2E474M230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R2E474M230KE.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R2E474M230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R2E474M230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R2E474M230KE?
Image C4532X7R2E474M230KE
Part Number C4532X7R2E474M230KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)