TDK Corporation C4532X7R2E474K230KE
Part No.:
C4532X7R2E474K230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R2E474K230KE.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.126" (3.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R2E474K230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R2E474K230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R2E474K230KE?
Image C4532X7R2E474K230KE
Part Number C4532X7R2E474K230KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.126" (3.20mm)