TDK Corporation C4532X7R2E334K230KM
Part No.:
C4532X7R2E334K230KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R2E334K230KM.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R2E334K230KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R2E334K230KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R2E334K230KM?
Image C4532X7R2E334K230KM
Part Number C4532X7R2E334K230KM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)