TDK Corporation C4532X7R2A684K230KA
Part No.:
C4532X7R2A684K230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R2A684K230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R2A684K230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R2A684K230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R2A684K230KA?
Image C4532X7R2A684K230KA
Part Number C4532X7R2A684K230KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)