C4532X7R1H155KT5.pdf
| Image |  |
| Part Number | C4532X7R1H155KT5 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.098" (2.50mm) |