TDK Corporation C4532X7R1H155K230KM
Part No.:
C4532X7R1H155K230KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R1H155K230KM.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R1H155K230KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R1H155K230KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R1H155K230KM?
Image C4532X7R1H155K230KM
Part Number C4532X7R1H155K230KM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)