TDK Corporation C4532X7R1H105M160KA
Part No.:
C4532X7R1H105M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R1H105M160KA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R1H105M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R1H105M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R1H105M160KA?
Image C4532X7R1H105M160KA
Part Number C4532X7R1H105M160KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)