TDK Corporation C4532X7R1E335K160KM
Part No.:
C4532X7R1E335K160KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R1E335K160KM.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1812
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R1E335K160KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R1E335K160KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R1E335K160KM?
Image C4532X7R1E335K160KM
Part Number C4532X7R1E335K160KM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)