TDK Corporation C4532X7R1E156M250KC
Part No.:
C4532X7R1E156M250KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R1E156M250KC.pdf
Description:
CAP CER 15UF 25V X7R 1812
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R1E156M250KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R1E156M250KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R1E156M250KC?
Image C4532X7R1E156M250KC
Part Number C4532X7R1E156M250KC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)