TDK Corporation C4532X7R1C685K200KM
Part No.:
C4532X7R1C685K200KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R1C685K200KM.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 16V X7R 1812
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R1C685K200KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R1C685K200KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R1C685K200KM?
Image C4532X7R1C685K200KM
Part Number C4532X7R1C685K200KM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)