TDK Corporation C4532X7R1C106K230KA
Part No.:
C4532X7R1C106K230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7R1C106K230KA.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X7R 1812
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7R1C106K230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7R1C106K230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7R1C106K230KA?
Image C4532X7R1C106K230KA
Part Number C4532X7R1C106K230KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)