TDK Corporation C4532X5R2E474K230KA
Part No.:
C4532X5R2E474K230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X5R2E474K230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X5R 1812
Shipping
Inventory:933
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X5R2E474K230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X5R2E474K230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X5R2E474K230KA?
Image C4532X5R2E474K230KA
Part Number C4532X5R2E474K230KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)