TDK Corporation C4532X5R1E156M250KA
Part No.:
C4532X5R1E156M250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X5R1E156M250KA.pdf
Description:
CAP CER 15UF 25V X5R 1812
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X5R1E156M250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X5R1E156M250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X5R1E156M250KA?
Image C4532X5R1E156M250KA
Part Number C4532X5R1E156M250KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)