TDK Corporation C4532X5R1C226M200KA
Part No.:
C4532X5R1C226M200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X5R1C226M200KA.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X5R 1812
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X5R1C226M200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X5R1C226M200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X5R1C226M200KA?
Image C4532X5R1C226M200KA
Part Number C4532X5R1C226M200KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)