TDK Corporation C4532X5R0J686M280KA
Part No.:
C4532X5R0J686M280KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X5R0J686M280KA.pdf
Description:
CAP CER 68UF 6.3V X5R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X5R0J686M280KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X5R0J686M280KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X5R0J686M280KA?
Image C4532X5R0J686M280KA
Part Number C4532X5R0J686M280KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)