TDK Corporation C4532NP02W473J230KA
Part No.:
C4532NP02W473J230KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532NP02W473J230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 450V NP0 1812
Shipping
Inventory:718
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532NP02W473J230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532NP02W473J230KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532NP02W473J230KA?
Image C4532NP02W473J230KA
Part Number C4532NP02W473J230KA
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)