TDK Corporation C4532NP01H473J160KA
Part No.:
C4532NP01H473J160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532NP01H473J160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1812
Shipping
Inventory:882
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532NP01H473J160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532NP01H473J160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532NP01H473J160KA?
Image C4532NP01H473J160KA
Part Number C4532NP01H473J160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)