TDK Corporation C4532NP01H224J320KA
Part No.:
C4532NP01H224J320KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532NP01H224J320KA.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V NP0 1812
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532NP01H224J320KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532NP01H224J320KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532NP01H224J320KA?
Image C4532NP01H224J320KA
Part Number C4532NP01H224J320KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)