TDK Corporation C4532NP01H104J200KA
Part No.:
C4532NP01H104J200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532NP01H104J200KA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V NP0 1812
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532NP01H104J200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532NP01H104J200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532NP01H104J200KA?
Image C4532NP01H104J200KA
Part Number C4532NP01H104J200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)