TDK Corporation C4532JB2J104M230KA
Part No.:
C4532JB2J104M230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532JB2J104M230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 630V JB 1812
Shipping
Inventory:323
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532JB2J104M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532JB2J104M230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532JB2J104M230KA?
Image C4532JB2J104M230KA
Part Number C4532JB2J104M230KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)