TDK Corporation C4532CH1H154K250KA
Part No.:
C4532CH1H154K250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532CH1H154K250KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V CH 1812
Shipping
Inventory:452
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532CH1H154K250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532CH1H154K250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532CH1H154K250KA?
Image C4532CH1H154K250KA
Part Number C4532CH1H154K250KA
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient CH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)