TDK Corporation C4532CH1H154J250KA
Part No.:
C4532CH1H154J250KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532CH1H154J250KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V CH 1812
Shipping
Inventory:490
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
CH
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532CH1H154J250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532CH1H154J250KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532CH1H154J250KA?
Image C4532CH1H154J250KA
Part Number C4532CH1H154J250KA
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient CH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)