TDK Corporation C4532CH1H104K200KA
Part No.:
C4532CH1H104K200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532CH1H104K200KA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V CH 1812
Shipping
Inventory:950
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
CH
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532CH1H104K200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532CH1H104K200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532CH1H104K200KA?
Image C4532CH1H104K200KA
Part Number C4532CH1H104K200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient CH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)