TDK Corporation C4532C0G2W473J230KA
Part No.:
C4532C0G2W473J230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532C0G2W473J230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 450V C0G 1812
Shipping
Inventory:588
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532C0G2W473J230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532C0G2W473J230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532C0G2W473J230KA?
Image C4532C0G2W473J230KA
Part Number C4532C0G2W473J230KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)