TDK Corporation C4532C0G2J822J160KA
Part No.:
C4532C0G2J822J160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532C0G2J822J160KA.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 630V C0G 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532C0G2J822J160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532C0G2J822J160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532C0G2J822J160KA?
Image C4532C0G2J822J160KA
Part Number C4532C0G2J822J160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)