TDK Corporation C4532C0G1H683K160KA
Part No.:
C4532C0G1H683K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532C0G1H683K160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V C0G 1812
Shipping
Inventory:849
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532C0G1H683K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532C0G1H683K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532C0G1H683K160KA?
Image C4532C0G1H683K160KA
Part Number C4532C0G1H683K160KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)