TDK Corporation C4532C0G1H154K250KA
Part No.:
C4532C0G1H154K250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532C0G1H154K250KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V C0G 1812
Shipping
Inventory:250
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532C0G1H154K250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532C0G1H154K250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532C0G1H154K250KA?
Image C4532C0G1H154K250KA
Part Number C4532C0G1H154K250KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)