TDK Corporation C4532C0G1H104K200KA
Part No.:
C4532C0G1H104K200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532C0G1H104K200KA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V C0G 1812
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532C0G1H104K200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532C0G1H104K200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532C0G1H104K200KA?
Image C4532C0G1H104K200KA
Part Number C4532C0G1H104K200KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)