TDK Corporation C4520X7S3A222M160KA
Part No.:
C4520X7S3A222M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4520X7S3A222M160KA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7S 1808
Shipping
Inventory:695
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4520X7S3A222M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4520X7S3A222M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4520X7S3A222M160KA?
Image C4520X7S3A222M160KA
Part Number C4520X7S3A222M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)