TDK Corporation C4520X7R3D471M130KA
Part No.:
C4520X7R3D471M130KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4520X7R3D471M130KA.pdf
Description:
CAP CER 470PF 2KV X7R 1808
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4520X7R3D471M130KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4520X7R3D471M130KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4520X7R3D471M130KA?
Image C4520X7R3D471M130KA
Part Number C4520X7R3D471M130KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 470 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)