TDK Corporation C4520X7R3D102M130KE
Part No.:
C4520X7R3D102M130KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4520X7R3D102M130KE.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Shipping
Inventory:544
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4520X7R3D102M130KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4520X7R3D102M130KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4520X7R3D102M130KE?
Image C4520X7R3D102M130KE
Part Number C4520X7R3D102M130KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)