C4520C0G3F560K200KA.pdf
| Image |  |
| Part Number | C4520C0G3F560K200KA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 56 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 3000V (3kV) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) |