TDK Corporation C4520C0G3F390K160KA
Part No.:
C4520C0G3F390K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4520C0G3F390K160KA.pdf
Description:
CAP CER 39PF 3KV C0G 1808
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4520C0G3F390K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4520C0G3F390K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4520C0G3F390K160KA?
Image C4520C0G3F390K160KA
Part Number C4520C0G3F390K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 39 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)