C3225Y5V0J107Z/5.pdf
| Image |  |
| Part Number | C3225Y5V0J107Z/5 | C3225Y5V0J107Z |
| Manufacturer | TDK Corporation | TDK Corporation |
| Series | C | C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 6.3V | 6.3V |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) | Y5V (F) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C |
| Features | - | - |
| Ratings | - | - |
| Applications | General Purpose | General Purpose |
| Failure Rate | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.80mm) | 0.110" (2.80mm) |