TDK Corporation C3225X8R2A684K250AB
Part No.:
C3225X8R2A684K250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X8R2A684K250AB.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X8R 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X8R2A684K250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X8R2A684K250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X8R2A684K250AB?
Image C3225X8R2A684K250AB
Part Number C3225X8R2A684K250AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)