TDK Corporation C3225X8R1E685K200AC
Part No.:
C3225X8R1E685K200AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X8R1E685K200AC.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 25V X8R 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X8R1E685K200AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X8R1E685K200AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X8R1E685K200AC?
Image C3225X8R1E685K200AC
Part Number C3225X8R1E685K200AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)