TDK Corporation C3225X8R1E225M200AA
Part No.:
C3225X8R1E225M200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X8R1E225M200AA.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1210
Shipping
Inventory:694
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X8R1E225M200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X8R1E225M200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X8R1E225M200AA?
Image C3225X8R1E225M200AA
Part Number C3225X8R1E225M200AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)