TDK Corporation C3225X8R1E106K250AE
Part No.:
C3225X8R1E106K250AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X8R1E106K250AE.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X8R 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X8R1E106K250AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X8R1E106K250AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X8R1E106K250AE?
Image C3225X8R1E106K250AE
Part Number C3225X8R1E106K250AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)