TDK Corporation C3225X8R1C685M200AB
Part No.:
C3225X8R1C685M200AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X8R1C685M200AB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 16V X8R 1210
Shipping
Inventory:695
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X8R1C685M200AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X8R1C685M200AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X8R1C685M200AB?
Image C3225X8R1C685M200AB
Part Number C3225X8R1C685M200AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)