TDK Corporation C3225X8L2A475K200AU
Part No.:
C3225X8L2A475K200AU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X8L2A475K200AU.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X8L 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X8L2A475K200AU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X8L2A475K200AU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X8L2A475K200AU?
Image C3225X8L2A475K200AU
Part Number C3225X8L2A475K200AU
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)