TDK Corporation C3225X8L1C226M250AC
Part No.:
C3225X8L1C226M250AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X8L1C226M250AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X8L 1210
Shipping
Inventory:399
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X8L1C226M250AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X8L1C226M250AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X8L1C226M250AC?
Image C3225X8L1C226M250AC
Part Number C3225X8L1C226M250AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)