TDK Corporation C3225X7T2J154M200AC
Part No.:
C3225X7T2J154M200AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7T2J154M200AC.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7T2J154M200AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7T2J154M200AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7T2J154M200AC?
Image C3225X7T2J154M200AC
Part Number C3225X7T2J154M200AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)