TDK Corporation C3225X7T0J107M250AB
Part No.:
C3225X7T0J107M250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7T0J107M250AB.pdf
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X7T 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7T0J107M250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7T0J107M250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7T0J107M250AB?
Image C3225X7T0J107M250AB
Part Number C3225X7T0J107M250AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.114" (2.90mm)