TDK Corporation C3225X7S1H475K230AE
Part No.:
C3225X7S1H475K230AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7S1H475K230AE.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7S 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7S1H475K230AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7S1H475K230AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7S1H475K230AE?
Image C3225X7S1H475K230AE
Part Number C3225X7S1H475K230AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)