TDK Corporation C3225X7R2J473K200AM
Part No.:
C3225X7R2J473K200AM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7R2J473K200AM.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Shipping
Inventory:300
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7R2J473K200AM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7R2J473K200AM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7R2J473K200AM?
Image C3225X7R2J473K200AM
Part Number C3225X7R2J473K200AM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)