TDK Corporation C3225X7R2J473K200AE
Part No.:
C3225X7R2J473K200AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7R2J473K200AE.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Shipping
Inventory:630
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7R2J473K200AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7R2J473K200AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7R2J473K200AE?
Image C3225X7R2J473K200AE
Part Number C3225X7R2J473K200AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)